Monitoringi

FlowService rozwiązania do monitoringu procesów produkcyjnych.
Wierzymy, że znaszym Klientom jesteśmy w stanie dopasować system, idelanie pasującey do potrzeb Klienta.

Nasze rozwiązania umożliwiają monitorowanie takich wielkości jak:

  • koszty energii, mediów energetycznych (ciepło/elektryczność/media ciekłe i gazowe)
  • ilość przetwarzanych sztuk
  • inne, dające się zmierzyć, bezpośrednio lub pośrednio, wielkości.

Jako przykład niech posłuży system monitorowania produkcji wdrożony w fabryce produkujacek herbatę (saszetki). Za pomocą wdrożonego systemu, nie jest problemem wykazanie, który z pracowników osiągnął dużą wydajność, albo która maszyna zbliża się do momentu w którym trzeba pomyśleć o jej remoncie.
Podobnie, system wdrożony w fabryce chemicznej na wydziale produkcji kostek toaletowych, który pozwolił, m.in. na wyznacznie wydajności na poszczególnych etapach produkcji, a tym samym na optymalizację procesu i likwidowanie "wąskich gardeł" w przepływie surowców i półproduktów.
Proponowane systemy mogą, o ile zachodzi taka potrzeba, integrować się z istniejącymi w przedsiębiorstwie rozwiązaniami. Przykładem niech będzie system rejestracji produkcji, wdrożony w firmie związanej z branżą opakowań gzie dane z urządzeń zainstalowanych przy maszynach trafiają bezpośrednio do systemu ERP, stanowiąc żródło danych dla procesów logistycznych zakładu, wyznaczania wynagrodzeń pracowników jak również zasilają danymi, rozbudowane systemy zarządzania jakością.
Zajrzyj również do sekcji Download

 

Kontakt